6 najlepszych dań wegańskich

Z roku na rok rośnie liczba osób, które świadomie rezygnują z mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego. Wśród przyczyn tych decyzji wymienia się pobudki zdrowotne, ale i również moralne. Niektórzy przejście na weganizm motywują także świadomością ekologiczną. Osoby, które nie znają diety wegańskiej, zwykle zastanawiają się, jakie dania można skomponować wyłącznie z produktów roślinnych i czy będą one smaczne. W poniższym artykule postaramy się rozwiać te wątpliwości, przedstawiając 6 najlepszych dań wegańskich, które skradną serca zarówno wegan, jak i tych, którzy dotychczas nie byli przekonani do diety roślinnej.

Czy lody włoskie naprawdę pochodzą z Włoch?

W naszym kraju lodami włoskimi nazywamy najczęściej popularne miękkie lody w kształcie zakręconego stożka sprzedawane ze specjalnych automatów. W Polsce stały się one modne już w latach 30. XX wieku, a więc niebawem minie 100 lat odkąd rozkoszujemy się ich smakiem! Tego typu lody wyróżniają się charakterystyczną konsystencją, którą uzyskuje się przez dodatkowe napowietrzenie masy na etapie produkcji. Ich nazwa wzięła się od automatów służących do ich porcjowania, które najczęściej są właśnie włoskiej produkcji.

5 cech dobrej cukierni

Każdy z nas ma czasem nieodpartą ochotę skosztowania różnych słodkości. Deser to często przysmak podawany po daniu głównym, lecz jest on także spożywany niezależnie od innych posiłków. Próbowanie łakoci w ciekawych i wykwintnych miejscach bywa także miłym i przyjemnym sposobem na ubarwienie spotkania towarzyskiego lub świętowanie z różnych okazji. Słodycze goszczą w wielu domach stosunkowo często, jednak, gdy nadarza się specjalna okazja (lub ochota) warto wybrać się na smakowite słodkości do wyjątkowej cukierni, która zabierze nasze kubki smakowe w niezapomnianą podróż. Pozostaje pytanie – po czym rozpoznać dobrą cukiernie?

Sernik na ciepło czy na zimno? Odwieczny dylemat

Sernik jest jednym z najpopularniejszych ciast w naszym kraju. Dużą popularnością cieszy się zarówno w wersji na ciepło, jak i na zimno. Wybór konkretnego rodzaju zależy oczywiście od indywidualnych preferencji smakoszy, niemniej można znaleźć pewne zależności przekonujące jednych do tradycyjnej, a drugich do nieco młodszej wersji tego wybornego ciasta. Przyjęło się, że sernik przygotowywany na ciepło, często podawany z lodami śmietankowymi bardziej przemawia do miłośników klasycznych połączeń smakowych. W wersji na zimno z kolei bardziej przypada do gustu łasuchom, którzy wolą lżejsze wersje deserów wzbogaconych o duże ilości owoców. Który z nich jest jednak lepszy? Sprawdźmy, jakie argumenty przemawiają za zwycięstwem sernika na zimno, a jakie za wygraną sernika na ciepło.

Pokój do wynajęcia czy apartament? Porównanie rozwiązań

Podróżowanie zwykle wiąże się z koniecznością zapewniania miejsca noclegowego. I o ile ci, którzy podróżują z przyczepą campingową, nie muszą się o to martwić, o tyle pozostali turyści  muszą znaleźć miejsce, które sprosta ich oczekiwaniom i będzie się znajdowało w dogodnej dla nich lokalizacji. Najczęściej wybór pada na hotele, które oferują całe mnóstwo pokoi do wynajęcia i apartamentów dla przyjezdnych. Różnice między tymi dwiema opcjami są jednak znaczące, aczkolwiek wiele osób wciąż zastanawia się, z czego wynikają oraz którą z nich warto wybrać. Sprawdźmy zatem, co cechuje pokoje hotelowe, a co wyróżnia apartamenty.